site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator INFORMACJE separator aktualności separator szukaj
aby odszukać informacje nie trzeba wpisywać całej nazwy - wystarczy jeden wyraz
możliwe jest także wyszukiwanie wg daty (format: rrrr-mm-dd) oraz wg autora informacji
wyniki wyszukiwania:
wyniki archiwalne są reprezentowane przez szare tło daty

06-2017
JAK W FILHARMONII
ANNA SKOCZEK
wydarzenia
14 czerwca 2017 roku, w klasie 1TB na jednej, z ostatnich w tym roku, lekcji j. polskiego, odbył się koncert muzyki barokowej w wykonaniu uczniów tej klasy: Marcina Morysa i Pawła Pajora. Młodzi muzycy wykonali utwór Jana Sebastiana Bacha „Ave Maria”. Specjalnej aranżacji na akordeon i klarnet dokonał dla nich nauczyciel muzyki Dariusz Swoszowski, za co szczególnie dziękujemy. Nawet wytrawni melomani nie pamiętają, by kiedykolwiek utwór Bacha był grany na akordeonie i klarnecie, tym większa chwała! Paweł 4 lata uczył się grać w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Domosławicach w klasie akordeonu u Marcina Szewczyka, a Marcin uczy się w klasie klarnetu Janusza Sobonia w filii PSM w Porąbce Uszewskiej. Paweł Pajor zagrał jeszcze jeden utwór solo na akordeonie - „Fughetta” Georga Philippa Telemanna, niemieckiego kompozytora epoki baroku, a Marcin Morys solo na klarnecie - „Rondo con variazione” Georga Druschetzky`ego. Koleżanki i koledzy ich grę nagrodzili gromkimi brawami. Wszyscy poczuli się jakby byli w filharmonii.